22/10/2019

Інвестиційно-будівельна компанія «ОБРІЙ» у 2019 році розпочала роботи по завершенню будівництва чужого довгобуду по вул. О. Теліги, 25. Які технічні питання довелось вирішувати спеціалістам компанії у цьому непростому бізнес-напрямку, розповідає Сергій Приходько – заступник директора з капітального будівництва ІБК ОБРІЙ.

Добудувати чужий довгобуд завжди дорого. Такі будинки потребують серйозних експертиз з непередбачуваним результатом та дорогих робіт. Водночас робота у цьому бізнес-напрямку може стати такою собі лакмусовою смужкою на виявлення професіоналізму команди забудовника. Своєрідним викликом на спроможність зробити те, що багатьом не під силу. Внаслідок наявності прихованих ризиків, забудовники, у своїй більшості, воліють не мати справу з чужими недобудованими об’єктами.

«У першу чергу, необхідно було отримати вичерпну інформацію стосовно реального технічного стану об’єкту та детально її опрацювати. І лише після цього можна вести розмову стосовно подальшої реалізації запланованого будівництва в рамках добудови даного об’єкта. То ж з цією метою було проведено ряд технічних досліджень.

Встановлення технічного стану існуючих конструкцій

Так, для встановлення технічного стану існуючих конструкцій незавершеного будівництва було проведено:

  • візуальне та інструментальне обстеження конструкцій будівлі;
  • обміри конструкцій будівлі та розроблені обмірні креслення;
  • обміри конструкцій будівлі та розроблені обмірні креслення;

На основі отриманих даних було складено звіт з висновками та рекомендаціями. Згідно з якими, технічний стан обстежених конструкцій визнано задовільним, а подальша добудова житлового будинку – цілком реальною.

Інженерно – геологічні вишукування

Щоб оцінити наявний стан ґрунтів основи, гідрологічні умови ділянки та дослідити фізико-механічні властивості ґрунтів, що знаходитимуться в активній зоні фундаменту проєктної споруди, було виконано:

  • буріння 4 свердловин глибиною по 36,0 м;
  • статичне зондування ґрунтів у 2-х пунктах;
  • відбір ґрунту та їх лабораторні дослідження.

Згідно з отриманими даними було сформовано звіт з рекомендаціями щодо подальшого проєктування фундаменту під будинок.

Статичні випробування існуючих буроін’єкційних паль

Було визначено несучу здатність наявних паль об’єкта. Для випробування використали дві палі Ø 630 мм та довжиною 20.050 м. Застосоване навантаження, що було доведене до Р=350,06 тон, підтвердило їх несучу здатність відповідно до розрахункового навантаження. Воно складало 291,72 тон.

Для цього випробування необхідно було провести роботи з розробки ґрунту під ростверк та від’єднати їх від ростверку методом канатного різу. Далі демонтувати бетон оголовка та армування верхньої частини дослідної палі. До того ж вирівняти її поверхню на висоту достатню для розміщення гідравлічного домкрату.

В результаті, ми отримали необхідні креслення. З’єднання дослідних паль з ростверком було відновлено. Самі палі – включені в роботу.

Визначення фактичного робочого армування монолітних залізобетонних конструкцій та монолітного ростверку

Вимірювання були проведені спеціалізованою організацією з застосуванням приладу «PROFSCOPE». Результати випробувань були отримані у вигляді протоколу та схем розташування елементів щодо товщини захисного шару, діаметру арматурних стрижнів та кроку окремо по кожній з із конструкцій будинку.

Висновок – армування конструкцій відповідають першочерговим проєктним рішенням відповідно до яких будувалася будівля.

Оцінка напружено-деформаційного стану існуючих конструкцій

Спеціалізованою організацією був проведений розрахунок та дослідження з оцінки напружено-деформованого стану існуючих конструкцій будинку при взаємодії елементів системи «основа – фундамент – надземні конструкції». Після чого, ми отримали технічний звіт з висновками та рекомендаціями, щодо можливості використання існуючих несучих конструкцій будинку з метою їх використання при проектуванні та будівництві нового несучого каркасу будівлі відповідно до нової концепції архітектурно – планувальних рішень.

Усі отримані вихідні дані з висновками та рекомендаціями лягли в основу проектної документації, що зрештою отримала позитивний експертний звіт. Далі була розроблена робоча документація та отримано дозвіл на виконання будівельних робіт. Що і обумовлює проведення будівельних робіт по завершенню будівництва багатоповерхового житлового будинку з вбудовано-прибудованими офісними і торгівельними приміщеннями та підземним паркінгом по вул. О.Теліги. 25″.